Jak przyciągnąć i utrzymać klienta – #14

  14. Twój klient potrzebuje rozwiązań do swoich problemów
  Nie tylko potrzebuje rozwiązań do problemów, o których już wie. Co ważniejsze, twój klient potrzebuje także rozwiązań do problemów, o których sobie nawet nie zdaje sprawy, że te problemy ma.

  Ale to nie jest takie proste. Większość przedsiębiorców jeśli oferują rozwiązania do problemów, to oferuja te rozwiązania zanim klient zda sprawę z tego, że te rozwiązania mu są potrzebne. Niestety, tego typu oferty rzadko kiedy skutkują.

  Ludzie podążają tutaj w logiczny, łatwy do przewidzenia sposób. Jeśli chcesz mnie zainteresować swoim rozwiązaniem, najpierw ja muszę dojść do przekonania, że mam problem. Więc najpierw musisz mi pomóc uświadomić sobie, że mam problem. Dopiero wtedy będę w stanie wziąć pod uwagę jakiekolwiek rozwiązania – także twoje. Bo dopiero wtedy uznam, że rozwiązanie jest mi potrzebne.

  Podobnie jest z twoim klientem. To właśnie dlatego sprawa zaufania jest tak ważna, bo kiedy klient ci ufa i wierzy, ze chcesz mu pomoc, o wiele łatwiej jest poprowadzić go przez tą ścieżkę uświadamiania.

  Twój klient chce mieć kogoś komu może zaufać. Kogoś, kos kto mając na uwadze jego dobro uświadomi mu w pełni te problemy. To musi być ktoś kto mu doradzi dbając o jego interesy.

  To dla ciebie fantastyczna okazja. Stale zadawaj sobie zatem takie pytania starając się o to, żeby znaleźć lepsze rozwiązania:
  – czy jest na to jakiś lepszy sposób?
  – jak można zmniejszyć stress z tym związany?
  – w jaki sposób można uzyskać szybsze rezultaty?

  Pamiętaj, że klient potrzebuje najbardziej właśnie rozwiązań i to go najbardziej interesuje. Ale najpierw musi zdać sobie sprawę z tego, że ma problemy do których potrzebne są rozwiązania.

Lubisz to? Zostańmy w kontakcie!

Chcesz wiedzieć kiedy pojawi się nowy artykuł albo nagranie?

Twoje dane są bezpieczne - ja też nie cierpię spamu!

6 Responses to “Jak przyciągnąć i utrzymać klienta – #14”

 • Krystyna Borawska

  Faktycznie tak jest.
  Jeżeli nie wierzy nie ma możliwości,
  żeby poprowadzić go przez tę ścieżkę uświadamiania.
  Widać czasami jak klienci , jeszcze nie chcą kupić,
  ale już coś im przychodzi do głowy
  i zastanawiają się, oglądają.

  Cały czas staram się szukać rozwiązań
  i nawet zadaję sobie podobne pytania.

 • W takim razie dobrym pomysłem jest prowadzenie bloga, zeby klient otwieral oczy, o czym to on nie wie, co jest mu potrzebne?
  A takze jest okazja do poznawania jego problemow i jezyka w komentarzach i na stronie Zapytaj.

  Dziekuje za kolejna inspiracje, jak myslec o problemach klienta i rozwiazaniach :-)

  Pozdrawiam serdecznie,Grazyna

 • Iza

  Zauważyłam,ze ucząc innych uczymy także siebie.Próbujemy dostarczyć komuś rozwiązań,ale najpierw musimy je znaleźć.
  Klienci inspirują nas do rozwoju i szukania.Oni także uczą nas prawdy o sobie.
  Jeśli chodzi o mnie,to dużo pytam.I nie zawsze tylko o te konkretne zawodowe sprawy swoich klientów.Dobra znajomość klienta pozwala łatwiej do niego dotrzeć.
  Dobry kontakt z klientem otwiera drogę do uświadomienia mu jego problemu.Ja robię to pytając i sugerując rozwiązania.I nie naciskam,klient musi czuć ze ma wolny wybór,tzw.wolne ręce.

 • Jacek Chrapiec

  Witam serdecznie …. By klient zdał sobie sprawę z tego czego potrzebuje , że rozwiązanie jakiego potrzebuje jest właśnie w tym miejscu. ….. konwersacje z naszymi klientami dają największe efekty . Trzeba gadać i podpowiadać a za równo pytać czego chce i czego oczekuje

 • Jak zwykle wpis ten uzmysławia ważne aspekty dot. relacji z klientem oparte na zaufaniu. Dziękuję za kolejną świetną lekcję, bo uzmysłowiłem sobie, jak rzadko myślę w takich kategoriach.

  • Każdy z nas, ja też oczywiście, czasami zapomina o najważniejszym, prawda?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *