Unikalna forma marketingu dla małych firm

  Porządkując stare pliki natknęłam się na to zdjęcie pocztówki sprzed lat. Niestety, kiepska kopia bo nie umiałam wtedy dobrze skanować. Taką unikalną pocztówkę wysyłała do klientów jedna z moich koleżanek, właścicielka biura handlu nieruchomości. Od czasu do czasu robiła swoim klientom (i potencjalnym klientom oczywiście też) tego rodzaju miłe i zaskakujące propozycje. To jest na przykład zaproszenie na gratisową lekcję tanga.

  Ta pocztówka jest niemożliwa do zignorowania – uroczy przykład “wyjścia z pudełka” tradycyjnego myślenia. To załatwia tyle rzeczy za jednym zamachem…

  – Pocztówka przypomina oczywiście o firmie – bo nazwa jest umieszczona w nagłówku. Ale w dyskretny, nienahalny sposób, prawda?

  – “A bit of Buenos Aires in Chapel Hill” (Trochę Buenos Aires w Chapel Hill) demonstruje powiązanie z międzynarodowym rynkiem nieruchomości. A to jest, do dzisiaj zresztą, specjalnością firmy.

  – Promuje także inny biznes w tym samym środowisku (na odwrocie pocztówki jest informacja o restauracji specjalizującej się w daniach kuchni południowo-amerykańskiej)

  – Powoduje uśmiech na twarzy i zaprasza do zabawy – a to jest bezcenne. Nawet jeśli odbiorca nie skorzysta z tej okazji bezpłatnej lecji tańca, jest bardzo prawdopodobne, że będzie o tym pamiętać i nawet powie o tym znajomym.

  – Urok pocztówki polega na tym, że nie trzeba otwierać listu, żeby się zapoznać z treścią. Chyba każdy kto dostanie taką pocztówkę przynajmniej zerknie i przeczyta pierwszą stronę (dlatego ważne, żeby nie było dużo tekstu)

  – Druk pocztówki jest też niedrogi, to jest znacznie tańsze niż najtańsza broszura, nawet kiedy dodać koszt wysyłki.

  Pocztówki to idealna forma marketingu dla małych firm.
  Pytanie za sto punktów: w jaki sposób możesz wykrzystać pocztówki w swojej własnej działalności? Napisz proszę!

Lubisz to? Zostańmy w kontakcie!

Chcesz wiedzieć kiedy pojawi się nowy artykuł albo nagranie?

Twoje dane są bezpieczne - ja też nie cierpię spamu!

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *