Jak wdzięczność w biznesie pomnaża twoje dochody i poczucie satysfakcji (podcast STF-001)

    Zgodnie z planem wystartowałam z moim podcastem – nowe nagrania będą się teraz ukazywać co tydzień, wkrótce będzie to także do ściągnięcia na iTunes itp.

Kliknij i posłuchaj – nagranie trwa 26 minut:

Najważniejsze punkty do zapamiętania: . . . . . . . . . . . Ściągnij nagranie

Pamiętaj, że ludzie kupują najchętniej od tych, których znają, których lubią i którym ufają. Wdzięczność buduje niezwykłą lojalność.

Kiedy emanujesz wdzięcznością, rozsiewasz wokół siebie pozytywną energię… ta energia udziela się innym i w ten sposób masz niezwykły wpływ na otoczenie.

Kiedy to często praktykujesz, twoja wdzięczność staje się silniejsza – kiedy o wdzięczności zapominasz – podobnie jak nieużywane mięśnia, wdzięczność się kurczy i zanika.


“Największą potrzebą człowieka jest być zauważonym, zrozumianym, i docenionym” – Steven Covey

Poświęcenie pracowników nie zależy od dawania im podwyżek i premii, najważniejsze jest, żeby pamiętać na codzień, że ludzie są po prostu głodni tego, żeby ich doceniano.

“Odczuwać wdzięczność, ale nie wyrazić jej to jakby zawinąć dla kogoś prezent, ale go nie podarować”.- William Arthur Ward


Tak wygląda mój “5 Minute Journal” – możesz tutaj zakupić taki pięknie wydany dziennik (niestety wydanie tylko w języku angielskim).

Jeśli nie znasz angielskiego, nie ma sprawy. Możesz prowadzić taki dziennik w zwykłym zeszycie. To bardzo proste, codziennie rano, zanim zaczniesz na dobre swój dzień, odpowiadasz na te trzy pytania:

1. Czuję się wdzięczny za… (wpisz trzy rzeczy)
2. Co sprawi, że ten dzień będzie świetny? (wpisz 3 rzeczy)
3. Dzisiejsza afirmacja: JESTEM… (wpisz trzy rzeczy)

To jeszcze nie wszystko. Jest także do odrobienia druga część, być może nawet ważniejsza. Zanim pójdziesz spać, zapisz w dzienniku odpowiedzi na ostatnie dwa pytania:

1. Trzy świetne rzeczy, które się dziś wydarzyły?
2. Jak mogłem sprawić, żeby ten dzień był lepszy?

Lubisz to? Zostańmy w kontakcie!

Chcesz wiedzieć kiedy pojawi się nowy artykuł albo nagranie?

Twoje dane są bezpieczne - ja też nie cierpię spamu!

2 Responses to “Jak wdzięczność w biznesie pomnaża twoje dochody i poczucie satysfakcji (podcast STF-001)”

  • Halina

    Wando,
    to było bardzo podnoszące na duchu wysłuchanie. Mówiąc o wdzięczności poruszyłaś temat nie tylko niezbyt często omawiany, zdaje się że niezbyt często także poświęcamy mu myśli. Już samo słuchanie i myślenie w tym czasie o wdzięczności wywołało we mnie nastawienie życzliwości do świata, bliskich, przyjaciół, także tych, z którymi ostatnio było mi nie po drodze. Zachęciłaś mnie do praktykowania wdzięczności i jestem Ci za to wdzięczna.

  • Krzysztof

    Wando, przede wszystkim jestem bardzo wdzięczny Tobie za wiedzę marketingową, którą od Ciebie dostałem. Dziękuję!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *