Sposob na zachowanie motywacji

Wczorajszy czat byl na temat zachowania motywacji. Nasunal mi sie od razu na mysl sposob opisany przez Napoleona Hilla w “Mysl i Bogac Się”. OHill pisał w odniesieniu do zachowania pragnenia stworzenia bogactwa, ale to się odnosi do każdej dziedziny życia. Oto jego przepis…

1. Skonkretuj dokladnie jaka sume pieniedzy pragniesz miec. Nie wystarczy powiedziec sobie tylko “chce miec duzo pieniedzy”

2. Zadecyduj dokladnie co jestes gotow dac w zamian za pieniadze ktorych pragniesz (nie ma w zyciu “cos za nic”)

3. Zadecyduj kiedy masz zamiar juz byc posiadaczem tej sumy pieniedzy ktora pragniesz miec – dokladnie okresl date.

4. Stworz konkretny plan na wyegzekwowanie i od razu zacznij ten plan realizowac – niezaleznie od tego czy jest gotow czy nie.

5. Zapisz na papierze jasno i prosto zobowiazanie ile poieniedzy zamierzasz zdobyc, w jakim terminie, co z siebie dasz w zamian za te pieniadze i opisz dokladnie swoj plan, ktory wykorzystasz do zdobycia tych pieniedzy.

6. Czytaj to zobowiazanie na glos – dwa razy dziennie – raz wieczorem, zanim pojdziesz spac i raz rano, tuz po wstaniu z lozka. Czytajac – staraj sie widziec, czuc i wierzyc w to, wyobraz sobie, ze JUZ masz te pieniadze w posiadaniu.

Szczegolnie wazna jest instrukcja zawarta w punkcie szostym!

Mozesz powiedziec, ze to niemozliwe zeby widziec siebie w posiadaniu pieniedzy bo wlasnie ich nie masz. Tutaj wlasnie twoje gorace pragnienie przyjdzie ci z pomoca. Jesli rzeczywiscie pragniesz pieniedzy tak bardzo, ze to jest twoja obsesja, nie bedziesz miec problemu z tym, zeby siebie przekonac, ze bedziesz je miec. Chodzi wlasnie o to, zeby chciec miec te pieniadze tak bardzo, ze bedziesz po prostu przekonany o tym, ze je bedziesz miec.

Lubisz to? Zostańmy w kontakcie!

Chcesz wiedzieć kiedy pojawi się nowy artykuł albo nagranie?

Twoje dane są bezpieczne - ja też nie cierpię spamu!

4 Responses to “Sposob na zachowanie motywacji”

 • Daniel

  Ważne, by być w tym wytrwałym. Ciężko jest zmienić od razu nasze stare, destrukcyjne nawyki i wiele osób po prostu się poddaje. A ja myślę, że warto walczyć, nie będzie łatwo, ale za to nagroda będzie wspaniała. I o ileż bardziej smakuje zwycięstwo, gdy po drodze spotkamy (mnóstwo) problemów? Wtedy wychodzimy z tego o wiele silniejsi. Nie jest łatwo zmienić własnych przekonań, dlatego po każdym upadku trzeba się podnieść i próbować dalej, aż do skutku. Ja w to wierzę i efekty już się zaczynają pojawiać, wiem jednak, że jeszcze dużo przede mną. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia w drodze do sukcesów:)

 • jola

  każda zmiana w źyciu wymaga wielkiego poświęcenia uwagi.To nasze nawyki, które zostały nam wdrukowane przez szkołę, rodziców i środowisko są blokadą dfo osiągania sukcesów. To trudne ale nie niemożliwe. Sama próbuję od kilku lat uporać się z niektórymi nawykami i dlatego z własnego doświadczenia wiem jak dużo trzeba samozaPARCIA, WYTRWAŁOŚCI A PRZEDEWSZYSTKIM DOKŁADNEGO PLANU TEGO, CO CHCE SIĘ OSIĄGNĄĆ.cAŁYM SERCE JESTEM Z WSZYSTKIMI , KTÓRZY PODJĘLI TO WYZWANIE. pozdrawiam>

 • lidia

  jest nawet taki program;przenośnik;przekładnia=> ‘WYSTARCZY CHCIEĆ” ..pozdrawiam /

 • Irena[fideus]

  Cofanie sie po nieudanych przedsiewzieciach,glebiej i glebiej -bardzo dezaktywuje.Nie tylko w biznesie ,ale we wszystkich dziedzinach zycia.Najglupsze co mozna wowczas zrobic to odciac sie od wszystkiego i wszystkich.Ja tak wlasnie zrobilam.Dzisiaj zczynam od poczatku.Motywacja bedzie dla mnie doswiadczanie.Dla samego doswiadczenia.Jednak poparte wiedza i kontaktem z innymi,ktorym tez sie chce.Pozdrawiam wszystkich.Irena

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *